+ Cevap (yorum) Yaz
Sayfa 1 Toplam 2 12 SonSon
1 den 10´e kadar. Toplam 14 mesaj bulundu

Kova erkeği

YASAM VE İNSAN Kategorisi, Astroloji ve Fal Dünyası Forumunda, Kova erkeği Konusunu Görüntülüyorsunuz, Konu İçerigi Kısaca ->> Grubu Hava Uğurlu Günü Pazar Uğurlu Sayısı 4 ve 8 Uğurlu Taşı Amatist ve Yeşim Uğurlu Renkleri Koyu mavi, gece ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ad Soyad
  İNCİ K.
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Uye Numarası
  9
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  İstiridyeden
  Mesaj
  5.088
  Alınan Beğeni
  3
  Verilen bağeni
  0

  Standart Kova Burcu Erkeği

  Grubu Hava
  Uğurlu Günü Pazar
  Uğurlu Sayısı 4 ve 8
  Uğurlu Taşı Amatist ve Yeşim
  Uğurlu Renkleri Koyu mavi, gece mavisi, karışık renkler ve tonlar
  Uğurlu Çiçekleri Zerren, Hercai menekşesi, kartopu, kır çiçekleri
  Uğurlu Kokuları Sümbül, Yasemin, Violet
  Uğurlu Müzik Modern Eserler
  En Belirli Özelliği İşbirliği
  En Büyük İdeali İlerlemeyi sağlayacak imkanlar
  En Büyük Hatası Başkalarını beğenmeme
  En büyük Arzusu Yardım

  -untitledjpg

  Bu burçta doğan insanlar çok yönlü, akıllı, dikkati çeken, fevkalade tiplerdir. Bu burcun erkeğini kolaylıkla sevmeniz ve beğenmeniz kabildir. Kova Burcu Erkeği fazla cazibelidir ve her kadın onda istediği şeyleri bulduğunu da sanmaktadır. Bu durumda başarıya erişmek için bu erkeğin kafasına, hislerine, zevkine hitap etmeniz gerekecektir.

  Kova Burcundan doğan erkek genç yaşta aşık olabilir. Eğer sizi sevmişse o ara fazla düşünmeden evlenebilir. Ancak onun fikirleri de görüşüde günden güne değişecektir. Yani bir süre sonra sizi beğenmeyebilir. Ancak sizde onunla birlikte değişip olgunlaşır ve daha mükemmel olursanız o vakit bu bağlılık devam eder. Yalnız Kova burcunda doğan erkeklerin bu ilk aşkı atlattıkdan sonra kolay kolay sevemediklerini de söyleyelim. Yalnız bu erkek için ilk tecrübe daima önemlidir. Siz de herşeyden önce onun hatıralarına saygı göstermelisiniz.

  Bu erkek çok yönlüdür. Onun ilgisini çeken fazla şey vardır. En merak ettiğide insanlardır. Bu yüzden, kadın ve erkek, kimle karşılaşırsa bir süre durup onu incelemek ister. Onun bu ilgisini yanlış anlamamalısınız. Sizinle tanıştığı an hemen ilgilenecektir. Sizinle uzun uzun konuşacak, saçınızdan fikirlerinize kadar herşeyi öğrenmeye çalışacaktır. Bu size ümit vermesin çünkü kısa süre sonra hatta aynı gün başka bir kadınlada aynı şekilde ilgilenecektir. Bu yüzden hayal kırıklılığına uğramamalısınız. Çünkü bu erkek kısa süre ahbaplık ettiği kadını ilginç bulamazsa hemen unutacaktır.

  Bu erkek, bilgiye büyük önem verir. Onun için milyarlar değil kültür değer taşır. O önce sizin tipinizi beğenmelidir. Kendisi daima hoş, cazibeli, güzel, zarif ve şık kadından hoşlanır. Ancak bu şıklık sizin kafanıza pek uymayabilir.

  Bu erkeğin konuşması sözle anlatılmayacak kadar etkilidir. O bi olayı anlatırken herşeyi gözlerinizin önünde canlandırabilirsiniz. Konuşmayı ve fikirlerini açıklayarak karşısındakine zevk vermeyi ister. Sizde çok ilgilendiğinizi hareketlerinizle ve zaman zaman sözlerinizle belirteceksiniz. Bu erkeğin çok hoşuna gidecektir ama o sadece konuşmakla kalmaz sizi dinlemeyi de ister. Çünkü bu çok yönlü erkek sizi ilgi çeken bir konu olarak görmektedir. Siz konuşurken o da hakkınızda fikir edinecektir. Neşeli, güleryüzlü, espriden anlayan bir tip onu çeker. Sözleriniz merakını tahrik etmeli ve size soru sormasına sebep olmalıdır. Sizin kafalı ve öğrenmeye meraklı bir tip olduğunuzu anlarsa bu sizin için iyi bir nottur.

  Kova Burcunda doğan erkek çok yönlüdür. Onun sık sık değiştiğini de göreceksiniz. Kah iyimser, kah karamsar, kah neşeli, kah ciddi olacaktır. O sizin problemlerinizi birkaç dakika da halledebilir. Ama siz onun değişikliklerine uyarken eskisi gibi kalacaksınız. Çünkü o sizin kişiliğinize alışmıştır. Ona bir gün neşeli, bir gün dertli, bir gün düşünceli görünmeyin.

  Bu erkek, sevince çok değişir. Arzularınızı siz söylemeden anlar. Sizi memnun edecek herşeyi yapar. Yalnız evlendikden sonra değişmemeniz ve onun sevdiği kadın olarak kalmanız lazımdır. Eğer kıskançsanız bunu ustalıkla gizlemeniz lazımdır. Çünkü bu adamın gerek erkek gerek kadın ahbapları olacak ve onlarla çok ilgilenecektir. Bu kadınlar arasında çok cazibelileri de bulunabilir. Kıskanıp onu tenkide kalkmayın. Size inat o kadına daha fazla ilgi gösterir. Kova burcu erkeği bir kere bağlandı mı dünyanın en eşsiz kadınına bile bakmaz.

  Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşünceleri bulundukları anın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir. Kova 'lar dik kafalıdırlar. Kendilerini dinleyenlerin ne demek istediklerini anlamadıklarını sanırlar. Kovaları tanımlayan sözcük 'Biliyorum' dur. Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar.

  Bu kişiler bencil değildirler. Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın, herkesin ayni olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar. Onlara yaklaşmak çok zordur, çünkü ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, arada her zaman bir mesafe bırakırlar. Kişisel özgürlükleri onlar için o denli önemlidir ki, bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar.

  Bu yüzden Kovalara aile yaşamı biraz zor gelir. Çoğu zaman yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmaları onları hiç rahatsız etmez. Kova Burcunu tanımlamak her zaman kolay değildir. Farklılığını karşısındaki kişiye hissettirmek onun için zor olsa da, onlar garip bir şekilde Kova'nın etkisinde kalırlar. Özgürlüğünden asla vazgeçmeyen Kova'lar için her şey söylenebilir, fakat asla dürüstlüğünden şüphe edilemez.
  Yaşamın bilgi ve deneyim olduğunun bilinciyle, kararlı ve inatçı bir şekilde her konuda iyi bir öğrencisidirler.. Gençlik çağlarınızdaki deneyimlerinle, ileri yaşlarda oldukça birikimleriyle öne çıkarlar.
  Konu BAHAR tarafından (09.03.15 Saat 16:25 ) değiştirilmiştir.
  "Öyle anlar olur ki, hiç bir şey olmamış gibi gülümseyerek yoluna devam eder insan; buna pes etmek değil; olgunlaşmak denilir."

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ad Soyad
  İNCİ K.
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Uye Numarası
  9
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  İstiridyeden
  Mesaj
  5.088
  Alınan Beğeni
  3
  Verilen bağeni
  0

  Standart

  Bir Kova erkeğinin, aşıklardan beklenen davranışları göstereceğini hiç ummayın. Eğer böyle bir beklenti içindeyseniz, sizi bir dizi sarsıntı bekliyor demektir. Arkadaşlığa gelince, güvenilir bir arkadaşlıkta aradığınız herşeyi onda bulabilirsiniz. Kova erkeği herkesten hoşlanır. Herkes onun arkadaşıdır.

  Sizden hoşlanmıyormuş gibi davrandığı zaman oltaya takılmak üzeredir. Bir Kova erkeği, en değerli zamanlarını başkalarının duygularını anlamaya çalışarak geçirse de, kendi gerçek duygularını açıkça göstermek istemez. Kendi tepkileri ve niyetleri karışıktır ve sırf sizi yanıltma zevkini tatmin etmek için, onları öyle muhafaza etmeye çalışır. Bu adam gerek aşkta, gerekse arkadaşlıkta birçok garip tecrübeler geçirecek ve bunların her birini büyük bir dikkatle inceleyecektir. Tüm dikkatine rağmen o da aldatılabilir.

  PEK AZI BENCİLDİR

  O, bir grup adamıdır ve doğal olarak takım çalışmasına yatkındır. Spor oyunlarının kurallarını, onları sanki kendi icat etmiş gibi iyi anlar. Her insana belli ölçüde değer verir. Bir Kova erkeği için herkes özeldir. Kova erkeklerinin pek azı bencil ya da basittir. Sonsuza kadar araştıran Kova erkeği, kendisinden birşey gizlendiğini hissederse , esrarı çözünceye kadar uğraşacaktır. Onun için, bulduğu şeyin keşfedilmeye değer olmasını sağlayın. Onu elde etmek isteyen bir kız, herşeyden önce biraz entrika çevirmeli. Açık bir kitap hiçbir zaman onun merakını uyandırmaz. Bir kadın onu umursamadığı ya da kendini ele vermediği zaman dikkat kesilecektir. Kapalı sayfalar onu çeker. Bu sayfalar ne kadar kapalıysa, onun dedektiflik içgüdüsünü uyandırmak için o kadar iyidir. Kova erkekler insanın içine dokunacak kadar kibar ve halim selim olabilirler.

  Ancak, yüzeydeki bu sakinliğin bir seraptan başka bir şey olmadığını unutmamak gerekir. Görünüşteki uysallığının da. O, bir kadının azıcık bir fırsatçılığını bile hoş görmeyecektir. Şayet sizin kendisini istismar ettiğinizi hissedecek olursa, ne yapacağı belli olmayan bu Kovanın cazibesi öyle çabucak yokoluverir ki...O, bastığı yeri bilen, fazla erkekçe davranmayan, kabak tadı veren vaadler ve gözyaşıyla sulanmış suçlamalarla kendisini engellemeden, oraya buraya uçmasına göz yuman bir kadına hayranlık duyar. Kıskançlık onun harcı değildir. Size, güvenilmez olduğunuzu kanıtlayana kadar, güvenecektir.

  Doğal olara güvenen bir insan olduğundan değil, yaptığı analitik incelemeler karakteriniz hakkında onu tatmin edici bilgileri verdiği için, yersiz kuşkulara ve sahip çıkma duygularına kapılmaz. Kendisi çok çok nadiren fiziksel sadakatsizlik yapacaktır. Çünkü genelde bütün sxexs konusu, ilginç olsa bile, onu sarmaz. Yalnızlık duygularından birine kapılıp sessiz rüyalarıyla başbaşa kalmayı tercih ettiği zamanlar ona kırılmayın.

  Ruhsal inzivasından daha sıcak ve müşfik duygularla çıkarak rüyalarını paylaşmak için size dönecektir. Onun yüreğini ısıtan herşeyin de kesinlikle desteklenmesi gerekebilir.

  Kova her zaman karşı cinse çekici, esprili, farklı ve zeki gelir. Kova insanı yaşamını kendine göre düzenler ve başka insanlara delice gelebilen fikirleri hiç çekinmeden uygulayabilir. Zaman zaman soğuk, mesafeli ve kendini beğenmiş dursa bile, aslında diğer insanlara değer veren, onları düşünebilen ve kimi zaman da bağlanabilen bir yapıdadır. Hümaniter bir yapısı olan Kova, oldukça rasyonel bir yoldan hayata katılımda bulunmayı tercih eder.

  İyimserlik yaşamında temel ilkedir. Flört etmeyi ve dostluklar oluşturmayı çok sever. Kova'nın dikkati en çok entellektüel anlamda uyaranlara açıktır. Etkili ve iyi bir konuşma şekli de olumlu adımların başında gelir. Oldukça açık fikirli olan Kova insanı, eleştirileri rahatlıkla karşılar ve diğer insanların fikirlerine saygı duyar. Esneklik ve tolerans Kova'nın en önemli karakteristikleridir. Savunmaya geçerken her zaman düşünen Kova insanı, asla çok kıskanç ve aşırı duygusal olmaz. Kova'nın ilişkiye başlayabilmesi ve yürütebilmesi için belirgin bir yönteme ihtiyacı yoktur. Ancak enteresan deneyimler, farklı ortamlar, değişiklik, partnerine daha yakınlaşmasında önemli ve etkili role sahiptir. Kova'nın ilişkisini geliştirmek ve güven duymak için zamana ihtiyacı vardır.

  Küçük hataların ilişkide gündemde olması büyütülmesi Kova'nın rahatsızlık hissetmesine neden olur. Yanlışları durmadan dile getiren bir partner, Kova'nın kendisini mutsuz hissederek, uzaklaşmasına yol açar. Her ilişkide olduğu gibi aşkda da Kova insanının tam anlamıyla kendini teslim etmesi, kişiliğini olduğu gibi ortaya koyması çok güçtür. Karşı taraf sadakatini koruduğu ölçüde, O da sadık kalacaktır. Genellikle Kova söz vermeyi sevmeyen bir insandır, ama verdiği sözleri mutlaka yerine getirir. Ancak aşırı talepkar, kıskanç ve eleştirici tutumlar ilişkide soğukluğa hatta ayrılığa neden olur.

  Kova yaşamı paylaşabileceği, beraber gelişebileceği, yeni deneyimlere beraber atılabileceği, akılcı ve akıllı bir eş arayışındadır.
  "Öyle anlar olur ki, hiç bir şey olmamış gibi gülümseyerek yoluna devam eder insan; buna pes etmek değil; olgunlaşmak denilir."

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ad Soyad
  İNCİ K.
  Üyelik tarihi
  Dec 2009
  Uye Numarası
  9
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  İstiridyeden
  Mesaj
  5.088
  Alınan Beğeni
  3
  Verilen bağeni
  0

  Standart

  KOVA ERKEĞİ NASIL DİZE GETİRİLİR
  Google amcaya bunu sormuşlar bu sayfayı bulmuşlar. Kova erkeği dize getirilmez. Dize getirilmiş bir kova erkeği hiç bir kadını mutlu etmez bence.
  Bırakın kova erkekleri kendileri gibi olsunlar. Kova erkeklerini belli bir kalıba sokmak için google amcadan medet ummayın rahat bırakın şu kovaları
  "Öyle anlar olur ki, hiç bir şey olmamış gibi gülümseyerek yoluna devam eder insan; buna pes etmek değil; olgunlaşmak denilir."

 4. #4
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye ZEYNEP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ad Soyad
  Z.Yuksel
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Uye Numarası
  16
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  SMS
  Mesaj
  1.466
  Alınan Beğeni
  0
  Verilen bağeni
  0

  Standart

  Alıntı SERAP´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Google amcaya bunu sormuşlar bu sayfayı bulmuşlar. Kova erkeği dize getirilmez. Dize getirilmiş bir kova erkeği hiç bir kadını mutlu etmez bence.
  Bırakın kova erkekleri kendileri gibi olsunlar. Kova erkeklerini belli bir kalıba sokmak için google amcadan medet ummayın rahat bırakın şu kovaları
  Ooooo iyiymiş şu kova erkekleri En iyisi ben erkeklerin önce burcunu sorayım
  Başkalarını sık sık affedin, ama kendinizi asla

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Yeni Üye darkoles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Uye Numarası
  44
  Mesaj
  99
  Alınan Beğeni
  0
  Verilen bağeni
  0

  Standart

  bekarken çıkmıştım birkez kova burcu olan bir erkekle.aman aman uzak durun derim.ben mülayim erkek seviyorum kocam gibi

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye YukseLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ad Soyad
  Ö.Yüksel
  Üyelik tarihi
  Nov 2009
  Uye Numarası
  1
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Samsun
  Yaş
  44
  Mesaj
  3.105
  Alınan Beğeni
  4
  Verilen bağeni
  9

  Standart

  Alıntı darkoles´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  bekarken çıkmıştım birkez kova burcu olan bir erkekle.aman aman uzak durun derim.ben mülayim erkek seviyorum kocam gibi
  Uzak durulması gereken erkek tipleridir Kovalar
  İyikide uzak durmuşsunuz Yoksa şimdi bulutların üzerinde olurdunuz

 7. #7
  - Çevrimdışı
  Yeni Üye darkoles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Uye Numarası
  44
  Mesaj
  99
  Alınan Beğeni
  0
  Verilen bağeni
  0

  Standart

  Alıntı YukseLL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Uzak durulması gereken erkek tipleridir Kovalar
  İyikide uzak durmuşsunuz Yoksa şimdi bulutların üzerinde olurdunuz
  blutların üstündemi olurdum yoksa bulutların altındamı bilmem ama kovalar çok bencil oluyor bu yüzden iyikide ilşkimiz bitmiş diyorum

 8. #8
  - Çevrimdışı
  Yeni Üye SELENA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Ad Soyad
  Melek G.
  Üyelik tarihi
  Jul 2010
  Uye Numarası
  63
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  98
  Alınan Beğeni
  0
  Verilen bağeni
  2

  Standart

  Kova Erkeğini Çekici Kılan Özellikler
  Duygularını belli etmeyişi
  Sıradışı fikirleri dost canlısı oluşu kendine has havası
  Sosyal liderliği Kendine özgü ahlak yapısı
  Sakin kayıtsız görünümüne karşılık duyarlı yapısı
  Yenilikçi düşünce yapısı
  Kendine has kuralları boyun eğmeyişi
  Nezaketi
  Titizliği ve bu yüzden her kadınla olmayışı
  Kıskançlık nedir bilmeyişi
  Tam elde ettim diye düşünürken birdenbire çekip gidebilmesi
  Kimseyle kıyaslanmayacak kadar özel oluşu
  Müthiş sezgi gücü (ne düşündüğünüzü neler yapabileceğinizi anlar ancak belli etmez)
  Denetlenemez oluşu
  ¤¤¤¤ konusunda umursamazlığı.

  Kova Erkeği-Her şeyi bilen adam
  Çok eğlenceli ve dışa dönüktür; her şey hakkında bilgi sahibidir. Özgürlüğüne düşkün ve değişkendir. Arkadaşlığa çok önem verir. Herkese iyi davranmaya özen gösterir. Zekidir, insanları şaşırtmayı sever. Kıskanç değildir. İlişkilerinde de arkadaşlık ön plandadır. Kısıtlanmaktan hoşlanmaz; bağlanmaktan korkar. Kırıcı olmak istemese de kadınlar için hazin öykülerin unutulmayan kahramanıdır.
  Onu olduğu gibi kabul eden, fikirlerini destekleyen, değişken ruh halini anlayabilen bir kadın arar. Özgürlüğü kısıtlandığında mücadele etmez hemen başka denizlere yelken açar. Duygularını ifade etmekte biraz zorlanır. Karşısındaki kadının güzelliğiyle birlikte zekâsına da oldukça önem verir.
  Genelde geç evlenir. Erken evlenen Kova erkeği ise genelde başarısız olur. Yasak ilişkilere olan düşkünlüğüyle bilinir. Onunla birlikte olan kadın, büyük mutluluklarla birlikte, büyük üzüntülerin de gelebileceğini bilmelidir.

  Kova, insanları izler, kararını verir ve ona göre samimiyet kurar. Gereksiz samimiyetlerden hoşlanmazlar. Görümden çok zekâya önem verirler.
  Kova burcu insanlarında güçlü bir çekim alanı vardır. Kalabalıkta bile fark edilirler. Cinsellik onlar için ‘çok çok önemli’ bir konu değildir. Tabii ki olmalıdır. Ama bunun da doğanın bir gereği olduğunu düşünürler. Cinsellikle ilgili yaratıcı bir anlayışları vardır. Fakat ilişki hızla ciddileşirse kendilerini geri çekme ihtiyacı duyarlar.
  Hayatlarını biriyle paylaşma heyecanı içinde değildirler. Ancak doğru zaman ve doğru insanı bulduklarına inandıklarında güçlü bir ilişki için adım atarlar. Evlendiklerinde de çoğunlukla sadık kalırlar. Evlilikte özgürlük isterler, aynı özgürlüğü eşlerine de sunarlar. Tüm zamanlarını bir kişiyle geçirmek istemedikleri için sosyal hayatları renklidir. Bunu kaldıramayacak bir eş, sorun yaratacak demektir.

  Kova çelişkilerin burcudur. Özgürlüğü, idealizmi, marjinalliği, asiliği ve teknolojiyi çağrıştırır. Bireyciliğe önem verir. Çoğu kere duygulardan uzak ve soğukturlar. Ama ilişkilerinde son derece etkileyicidirler. Kurallara uymazlar, ama kural koymaya bayılırlar.

  Özgürlüklerine düşkünlükleri kovaları yalnız bırakabilir. Bilimsel ve buluşçu yaklaşımları sayesinde zihinsel açıdan güçlü özellikler gösterirler. İlişkilerinde, kolay kolay bağlanmazlar. Bire bir ilişkilerinden çok ideallerini paylaşacak arkadaşlar seçerler. Aşkta güven vaat ederler.

  Özgün olma tutkuları nedeniyle, görüşlerini kolay kolay değiştirmezler. İlkelerini sonuna kadar savunmalarından dolayı bazen sevimsiz olurlar. Kendilerini gerçeğe adamışlardır. Eşitlikten yanadırlar. İnsanlara yardım etmeyi severler. Bu burcun erkekleri çok yönlü, akıllı ve dikkat çekici tiplerdir. Kova daima ilerisi için planlar yapar. Dünyanın en iyi hafızasına sahiptirler.

  Kova erkeği en değerli zamanını, başkalarını anlamakla geçirir ama kendisini açıkça göstermek istemez. Kova erkekleri insanın içine dokunacak kadar kibar olabilirler. Cazibeli karizmatik yapıları dikkat çeker. İlişki içine girdiği insanı tanımak ister. Ama tüm ayrıntılarıyla incelemeye bayılırlar.


  DİĞER ÖZELLİKLERİ
  Orijinalite, değişiklik, akıl ve yaratıcılık özellikleri ile programlanmış beyinlerdir. Farklı yönleri ile hemen dikkati çekerler. Ne zaman ne yapacakları belli olmaz, sürprizlerle her an şaşırtabilirler.

  Daima yenilikler peşinde koşar, insanlık için faydalı bir şeyler yapmak ana hedefleridir. Kendi akıllarını çok üstün bulur ve bu yönleri ile kendilerine güvenirler. Başkalarını beğenmezler, fikirlerini önemsemezler ama gene de dinlerler. Ancak birinden üstün bir fikir çıkarsa, o anda beğendiklerim belli etmezler.
  Duygularla değil, akıl ile hareket ederler!. Arkadaşlık, dostluk onlar için önemlidir. İşbirliği yapmaktan hoşlanırlar. Ancak akıllı, bilgili kişileri tercih ederler. Değer verdikleri ilmi konularda konuşmak, tartışmak, düşüncelerini paylaşmak hoşlarına gider.

  Bu günü yaşamalarına karşın daima gelecek için projeleri vardır. Bunlara erişmek için her fırsatı kullanırlar. Onun projelerini önceden kestirmek mümkün değildir, asla açıklamazlar. Ancak proje tamamlanınca ortaya çıkarırlar. O zaman anlarsınız ki bunlar çok evvelden tasarlanıp, aşama aşama ilerlemiş. Özgürlüklerine aşırı düşkündürler. Kendilerini bağlayan, destek yerine köstek olan kişi ve durumlardan kaçarlar. Monoton, durgun, değişmeden hep aynen tekrarlanan şeyler asla onlara uymaz.

  Akıllarına öylesine güvenirler ki, kimseye ihtiyaç hissetmez aksine herkesin onlara ihtiyacı olduğunu düşünürler. Kendi aklına, ölçülerine uygun, zekasından faydalanabileceği, bilgili kişileri arkadaş olarak seçerler.

  İnsanları yeteneklerine göre kullanmayı iyi bilirler. Ama onun hızına uymazsa, doğal olarak o gider siz geride kalırsınız. Bu çıkarcılık değildir. Ancak yollar bir değilse tabii ki neticede ayrılacaktır. Onun tarzına uyabilirseniz iyi bir dost kazanmış, aksi halde bir fırsat kaçırmış olursunuz.

  İstedikleri kişiyi ne yapar eder elde ederler, istemediklerini de aynı şekilde uzaklaştırırlar. Herkesle arkadaşlık ederler ama dostları konusunda çok titizdirler.

  Öğrendiklerini, bulduklarını, tecrübe ve araştırmalarını sentez yaparak yeni ve değişik şeyler ortaya koyabilirler. Bilim dalları ilgi alanlarıdır. Elektronik, uzay, bilgisayar dünyası adeta onlar için var olmuştur. Öğrenme, araştırma, analiz etme ve sonsuz merakları neticesinde hemen her konuda belli bir bilgi sahibidirler.

  İnandığı konularda istek ve arzuları çok güçlüdür. Hatta bu uğurda hayatını ortaya koyabilir. Ama çevresinde aynı coşkuyu görememesi onu hüsrana düşürür. Her şeyden vazgeçmiş gibi görünse de, aslında geçmez yeni projelerine çoktan başlamıştır bile.

  İnsancıl yönü kuvvetlidir. Kimsenin başına kötü bir şey gelsin istemez, onları korumaya çalışır. Yardım etmek ister. Oldukça hoşgörülüdür. Bardağı taşıran son damla düşmedikçe ve dinlendiği sürece kimseye arkasını dönmez.

  Aklına güvenmesine rağmen kovaların kıskanç bir yönleri de vardır. Kendini geçen, daha revaçta olanları kıskanır. Bu onu daha hırslı yapar, hedefi daima birinci olmaktır. Kendi çıkarlarını korumasını iyi bilir.

  Başkalarının istedikleri gibi değil, kendi doğruları için yaşar. Her şeyi istediği gibi planlar ve uygular, tabii duygularla değil, akılcı yollarla. Aklı ile duygularını kontrol ederek.

  Sınırlanmak, belli kalıplara sokulmak, herkesin yaptığım yapmak onun tarzı değildir. Kopya ve taklit etmez, yeni şeyler yaratır. Bu imkan verilmezse, Kova çocukları okumakta problem çıkarır. Belki okulu bırakabilir ama sonuçta kendi kendini yetiştirerek iyi bir seviyeye gelecektir. O neyi nasıl öğreneceğini aklı ile bulacaktır.

  Parayı severler. Ama paranın biriktirmek için olmadığını iyi bilirler. Parayı değerlendirmek, malı kullanmak isterler. Hatta başkalarının bu imkanlarından faydalanmaktan da çekinmezler. Yaşamım, evini, eşyasını, ilgi alanlarını sık sık değiştirebilirler. İleri teknolojinin tüm imkanlarını denerler.

  Sevdiği kişiye bağlanır. Zaten değer verdiği kişiyi sever. Aşkta da aklını kullanır. Kendine faydalı olabilecek kişiyi tercih eder. Duygularının esiri olmaz.

  Boş güzellik, sevda peşinde koşmaz. Sevdiği hem kafa dengi, hem dost, hem arkadaş hem de her yönden destek olmalıdır.

  Aslında her konuda olduğu gibi bu konuda da onların ne yaptığını anlamak zordur. Bir projeleri için aşıkmış gibi davranmaları bile mümkündür. Aile bağlarına da çok önem verir. Özellikle anneleri onlar için çok değerlidir.

  Pek çok değişik alanlarda ün yapmış kişiler bu burçtan çıkar. Araştırma, uzay, bilgisayar, astroloji, dm, bilim, teknik buluşlar ve akıl kullanmak gereken her alan onlara uygundur. İdeal bir öğretmen, psikolog, kendine özgü bir yazar, düşünür, kaşif hatta orijinal bir sanatkar olabilirler.

  Bir Kova'ya mı aşıksınız?
  Gördüğünüz görebileceğiniz en özgürlüğüne düşkün insanla karşı karşıyasınız. Bu konuda en ufak kıskançlık, sitem veya surat asılmasına gelemez. Belki size fazla mülayimce gelebilir ancak onun bu özelliğine saygı göstermeniz ilişkiniz adına yeterli olacaktır. O hayata bambaşka bir pencereden bakacak, etrafındakileri tamamen farklı anlamlandıracaktır ve bu yönünün takdir edilmesine çok büyük ihtiyaç duyar.

  O yaşamı güzelleştirmeye çalışıyordur çünkü çevresinin erişebileceği mükemmelliği görür ve bir şekilde mevcut durum konusunda kendini sorumlu hisseder. Sizinle konuşmalarında bulunduğu yerden çok daha yükseklerden dünyaya bakmakta, olayları kuş bakışı kavramakta ve sizinle ta oralardan tartışmaktadır. İnanılmaz derecede hoşgörülüdür ancak tahammül edemeyeceği bir olgu vardır; hoşgörüsüzlük.
  Ayaklarının üstünde durmak ister ve sizden de bunu bekler. Eşit, adil ve ilginç bir ilişkiyse istediğiniz, tam yerindesiniz.
  İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.

 9. #9
  BAHAR
  Misafir

  Standart

  Hep büyük hedefler peşindedir; korkunç bir hayalgücü vardır; genelde dalgın ve unutkandır; duygularından çok aklına ve mantığına güvenir, ve beyninin dikine gider; iletişim kurması zor biridir, antisosyal (sosyalleşmek istemeyen) ya da sosyofobik (sosyalleşmekten çekinen) biri olabilir; ama sevecen ve güvenilir karakteri sayesinde sevilir, arkadaşsız kalmaz; sevgilisi ve ailesi dahil tüm insanlarla arasına bir ölçü mesafe koyar, yabancılar bunu "soğukluk", arkadaşları ise "hayırsızlık" olarak algılar, ama aslında sadece yalnızlıktan hoşlandığı içindir, kötü bir niyet barındırmaz; kolay cezbolur ama kolay da sıkılır; karizma ve şöhret onun için büyülü kavramlardır, zira tanınmak ister, engin bir okyanus olduğunu düşünür ve suyunu dağıtmak ister; yardımseverdir ve insanlara yol göstermeyi sever; dünyaya akıl gözüyle bakmayı seçtiği için entellektüel bir dünya görüşü olduğunu söyleyebiliriz.

  Bunun eksisi olarak ukalâdır ve düşüncelerini empoze etmek konusunda oldukça inatçıdır; tembel ve üşengeçtir, çok işe kalkışıp hevesi kaçınca bırakır, ama işinden zevk alıyorsa karıncaya da dönüşebilir; zirâ hedonist ve keyfine düşkün bir kafa yapısı olduğu için zevk almak onun başlıca motivasyonu ve hayat dinamosudur; sakin ve ağırbaşlıdır, acelecilikten, hiperaktiviteden hiç hoşlanmaz; gelenekçiliği ve resmiyeti şiddetle reddeder, sürekli değişim arayışındadır ve tabuları yok gibidir; bu açıdan biraz hippi kafalıdır; korkunç bir empati gücü vardır ve her tür kişiliğe karşı kendini adapte edebilir (eğer isterse), bu nedenle her tipten, her racondan arkadaşı vardır; yine bu nedenle onu darlamadığınız, tersine gitmediğiniz sürece çok iyi ve güvenilir bir arkadaşınız olur, ama dost olacak kadar yakınlaşmak zordur.

  Teknoloji hastasıdır ve "ah şu şehir hayatından kaçsam, köyde bir çiftliğim olsa.." triplerine hiç girmez, futuristtir; keşfetmeyi, icat etmeyi sevmesine rağmen disiplinsiz ve mükemmeliyetçi oluşu sebebiyle oldukça zor üretir, ama ürettiği şey de o anki yapabildiğinin en iyisi olur; hümanisttir, eşitliğe inanır, başkalarını haklarını kendininki gibi savunabilir; insanları kolay kolay kıramaz, sabırlıdır, ama hep içine attığı için bardağı taşırırsanız çok şiddetli köpürür, ya da hiç düşünmeden karşısındakini silip atabilir; paylaşımcıdır, güvendiği kişiye çekinmeden malını verir, paraya çok da fazla değer vermez, bu yüzden elinde pek para tutamaz; her durumla dalga geçebilir, kendiyle de dalga geçmesini bilir, bu yüzden dışardan ciddiyetsiz ya da olayları hafife alan bir kişi gibi gözükebilir; yaratıcıdır, çünkü onun için hayat gâyesi orjinal olabilmek ve orjinal ürünler ortaya koyabilmektir;

  Bu yüzden marjinal akımlara ilgi gösterebilir, ama tek bir noktada da duramaz; tutarsız kişiliği sebebiyle hiç umulmadık anlarda radikal davranışlarda ve kararlarda bulunabilir; geniş ve çok yönlü bir kişiliği vardır, tek bir hobiye, tek bir ilgi alanına odaklanamaz; geçmişine aklı çok gider, somut şeyleri kolayca geride bırakabilmesine rağmen anılarını asla çöpe atamaz, analiz eder durur, hafızası da bu yüzden kuvvetlidir; küçük mutlulukları yakalayabilir, ama değişken ve çelişkili karakteri sebebiyle çok ani ve dengesizce mod değiştirebilir; dışarıya çok gamsız gözüken biridir, halbuki sadece duygularını fazlaca yansıtmayı sevmez; özeleştiri kabiliyeti onu çok iyi bir tartışmacı yapar, doğru bildiğinden kolay şaşmaz ama sürekli düşüncelerini gözden geçirip kendini yeniler; çağından ilerde yaşamaya ve düşünmeye odaklı bir yapısı olduğu için topluma kolay ayak uyduramayabilir...

 10. #10
  BAHAR
  Misafir

  Standart

  Kova Burcu Erkeği ve Cinsellik

  Özgürlüğüne ve yeniliklere çok düşkün olan Kova'nın cinsel alanda da tek bir eşe bağlanması mümkün değildir. Bağımsızlığına çok düşkün olduğu için, kendini hiç bir zaman tam anlamıyla karşısındaki insana veremez, açılamaz. Orijinalite ve egzantiriklikle özdeşleştirilen Uranüs tarafından yönetilen Kova, cinsel hayatta da oldukça farklı alışkanlıklara ve davranış biçimine sahiptir. Cinsel anlamda aktif olabilmesi için, mental olarak da uyarılmaya ihtiyaç duyar.


  Kova Sabit nitelikte bir burç olduğu için cinsellikte de oldukça yavaştır. Zaten kendisini beyniyle, düşünceleriyle özdeşleştiren ve bireysellikten oldukça uzak bir karaktere sahip olan Kova için cinsellik olmazsa olmaz değildir.Hümaniter ve demokrat bir tarzı olduğu için cinsellikte de her zaman eşitlik ilkesine göre hareket eder. Kova erkeği ilk adımı atmaktan hiç çekinmez ama, sonraki davranışlarını karşı tarafın reaksiyonuna göre ayarlar. Bu eşitlikçi yapı, partnerin ihtiyaçlarına, arzularına karşı duyarlılık da geliştirmesine ve düşünceli bir eş olmasına yardım eder.

  Sadece bedeniyle ilgilenen, düşüncelerine, zekasına ve mental kapasitesine önem vermeyen bir partnerle, Kova'nın bir kereden fazla cinsellik yaşaması mümkün değildir. Kendisi de belli bir mental kapasiteye sahip olmayan insanlarla beraber olmamayı tercih eder. Soğuk durmasına rağmen, yeterince uyarıldığı zaman Kova, ateşli bir aşık halini alır.
  Konu BAHAR tarafından (22.02.11 Saat 04:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası

Benzer Konular

 1. Kova Burcu Erkeği, Boğa Burcu Kadını İlişkisi Olabilir mi?
  BAHAR Tarafından Astroloji ve Fal Dünyası Foruma
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 24.04.15, 17:49
 2. Kova Burcu Erkeği
  İNCİ Tarafından Sesli Sözlük (Ne,Nedir?) Foruma
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 01.04.15, 16:06
 3. Kova Burcu Diyeti
  BAHAR Tarafından Zayıflamak İsteyenlere Diyet Listeleri Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 29.01.11, 05:35
 4. Rüyada kova görmek
  BAHAR Tarafından Rüya Tabirleri (Rüya Yorumları) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 17.01.11, 04:45
 5. Kova Erkeği Uyumluluk Analizi
  İNCİ Tarafından Astroloji ve Fal Dünyası Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 21.09.10, 03:25

Anahtar kelimeler

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •