1 den 5´e kadar. Toplam 5 mesaj bulundu
 1. #1
  BAHAR
  Misafir

  Standart 14 Şubat Sevgililer Günü İlginç Hediye Önerileri

  Bir taraftan tatlı tatlı gözlerimize bakan bir sevgili, diğer taraftan ona beğendirilmesi gereken, sevginizin değerinin göstergesi olacak olan, anlamlı ve özel bir hediye alma zorunluluğu. Çok sevilen kişilere hediye seçmek her zaman zordur, hediyemizin sıradan ve ruhsuz bulunma ihtimali ödümüzü koparır. Ama işin aslına bakarsanız bu hiç de o kadar büyütülecek bir sorun değil; biraz yaratıcılıkla sadece sizin aşkınıza özel bir hediye, sizi O’nun gözünde unutulmaz bir sevgiliye dönüştürebilir. ‘Bu işin yaratıcılıkla ne ilgisi var?’ diyorsanız eğer, şu özgün fikirlere bir göz atın, ne demek olduğunu anlayacaksınız.

  -untitled.jpg

  Fikir 1:

  Şişedeki Mesaj adlı o pek romantik filmi hatırlıyorsunuz değil mi? Size bir şey hatırlatıyor mu bu? Evet, aynen öyle, gidip güzel bir şişe buluyoruz, böylece aşkımızı bu şişe ile resmen ilan etmiş oluyoruz. Herhangi biri işimizi görür, ama tercihen renkli ve küçük olsun. Şişenin etiket kısmına sevgilinizle birlikte çektirmiş olduğunuz, eğer yoksa sadece ona ait güzel bir fotoğrafı suyla biraz eskiterek yapıştırın, (ne de olsa denizde bulunmuş bir şişe bu), içine de biraz kum, kırmızıya boyayacağınız minik çakıl taşları, küçük bir gül ve de ona olan aşkınızı anlatan şu şiirlerden yazıp koyun. Mantar bir kapakla şişeyi kapatın ve güzel bir paket yapın. Bulabilirseniz, şişenin ve resmin etrafına yosun parçaları da yapıştırabilirsiniz, çok hoş durur. Göreceksiniz, sevgiliniz bu hediyeye bayılacak. (Bu arada kağıdın ucuna ince bir ip bağlayıp şişeden sarkıtırsanız, çıkarma aşamasında sorun yaşamazsınız.)

  Fikir 2:

  En güzel aşk şarkılarını dolduracağınız bir CD, sevgiliniz için son derece özel bir hediye olacaktır. Bunu CD dolduran dükkanların birinde yarım saat içinde yaptırabilirsiniz. Önemli olan şarkıların seçimi. Bir de kapağı mutlaka siz hazırlamalısınız. Çok kolay olacak bu, kalınca bir kağıda yine o şirin şiirlerden birini veya sevdiği şarkının sözlerini yazıp renkli kalemlerle süsleyebilir, kurutulmuş çiçekler yapıştırabilirsiniz. Bundan daha size özel bir albüm var mı dünyada?

  Fikir 3:

  Hemen kitap çeşidi bol olan kitap evlerinden birine gidin ve çocuk kitaplarının bulunduğu reyona dalın. Burada birbirinden sevimli kitaplar bulacaksınız. Mutlaka resimli ve de öyküsü aşkla ilgili olanlarından (mesela Pamuk Prenses, Sindirella, Uyuyan Güzel vs) birini seçin ve heyecanla evinize dönün. Yapmanız gereken diğer önemli şey, sevgilinizin resimlerinden birkaç tane edinmek. Annesi veya kardeşi bunun için size yardımcı olabilir. Bu mümkün olamıyorsa tek bir fotoğrafla idare edeceksiniz. Gerisi çok kolay ve zevkli. Kitabın kahramanlarından birine kendinizin, diğerine onun resimlerini yapıştıracaksınız (tabii ki sadece yüz kısımlarına), işte bu kadar. Ölçülerin birebir olması hiç de şart değil, hatta boyutların biraz asimetrik ve çocukça olması, kitabınızı çok daha güzel gösterecektir. İşte tamamen size özel, şirin bir hediye.


  Fikir 4:

  Sanatçı ruhlu ve post-modern bir çalışma için işte süper bir öneri. Bunun için ihtiyacımız olan şey 5-6 sayfalık bir gazete ve fotoğraflarınız. Ek olarak da renkli kalemler, boyalar, kalpli çıkartmalar, resimler filan; bunları siz belirleyeceksiniz. Yapacağınız şey sadece sizin aşkınıza özel bir gazete olacak. Sayfalara fotoğraflarınızı yapıştırın ve altlarına o fotoğraflarla ilgili anılarınızı (örneğin o gün ne kadar güzel/çekici olduğunu, ne kadar etkilendiğinizi, neler konuştuğunuzu, hatta onun fark etmediği ama sizden kaçmayan romantik detayları) yazın. Eğer henüz böyle anılarınız yoksa, tamamen uydurma, hayali haberler, öyküler yazabilirsiniz. Hatta böylesi çok daha komik ve eğlenceli olur. İsterseniz sadece yüz fotoğraflarınızı keserek ve gazetede zaten bulunan resimlerin üzerlerine yapıştırarak hediyenizi daha da ilginç bir hale getirebilirsiniz. Kalemler ve kalp resimleriyle de süsledikten sonra gazetenizi güzelce katlayıp paketlemeden, ama kalın, kırmızı bir kurdeleyle bağlayarak sevgilinize sunabilirsiniz. Bu arada tarih olarak Sevgililer Günü’nün tarihini yazmayı unutmayın ve bu eşsiz gazeteyle ona olan aşkınızı da böylece ilan etmiş olun. (Bu gazetenin değiştirmeyeceğiniz tek şeyi ismi olsun, bu çok daha sempatik görünecektir)

  Fikir 5:

  İnsanın duygularına hitap eden ilk beş şey nedir diye sorsak, tabii ki beş duyumuz deriz. Alın size parlak bir hediye fikri daha. Bu kez işimiz kutumuza sevgilimizin beş duyusuna hitap edecek olan beş güzel şey koymak. Nasıl mı? Şöyle ki; koku için minik bir parfüm, tad için kalpli bir çikolata, göz için şık bir çerçeveye koyduğunuz bir fotoğrafınız, kulak için güzel bir aşk şarkısı ve dokunma için bitkisel bir masaj yağı seçin (tutkulu aşıklara ylang ylang yağı önerilir genellikle). Hediyelerinize minik etiketler bantlayıp üzerlerine bildiğiniz bazı aşk dizelerini veya “aşkımızı daha fazla koklayabilmen için, aşkımızı daha güzel hissedebilmen için, aşkımızı daha iyi duyabilmen için..” cümlelerini yazarsanız çok daha etkileyici ve anlamlı olacaktır.

  Fikir 6:

  Unutmayın ki aşkın diğer bir yolu da mideden geçer. O yüzden hem mideye hem de kalbe hitap eden bir önerimiz var. Çin kurabiyelerini bilirsiniz, içinden geleceğinizle ilgili kıssadan hisse cümleleri çıkar (falım sakızı gibi). Annenizden size bunlardan birkaç tane yapmasını rica edebilirsiniz. Sizin yapacağınız tek şey, içi boş olan kurabiyelerin içine, pişmeden önce kendi aşk cümlelerinizi yerleştirmek. Bu cümleler, ünlü aşk sözleri veya şiirlerden alıntılar olabilir. Ama en güzeli, bütün cümleler çıktığında bir bütün oluşturması. Böylece hem sevgiliniz son parçaya kadar merakla bekleyecek, hem de parçaları anlamlı bir bütün haline getirmek için dizerken birlikte çok eğleneceksiniz. Yalnız kurabiyeleri şık bir kutuya yerleştirip kırmızı kurdeleyle paketlemeyi ihmal etmeyin.

  Fikir 7:

  Bu hediye için biraz yol almış bir ilişkiniz olması gerekiyor (en azından birkaç ay). Önce bir kutu bulun (basit bir ayakkabı kutusu işinizi görür) ve kırmızı bir kağıtla kaplayın. Sonra sevgilinizle paylaştığınız her detayı hatırlamaya çalışın. Örneğin birlikte görüp çok beğendiğiniz bir filmin VCD’sini (duruyorsa filmin biletini kapağına yapıştırarak), çok sevdiğiniz şarkının bir kopyasını, birbirinize söylediğiniz komik ve sevimli cümleleri ve aklınızda yer etmiş romantik anılarınızı yazdığınız bir mektubu, belki gittiğiniz bir maçın biletini, size verdiği çiçeğin kurutulmuş halini, hatta gözyaşlarınızı sildiği kağıt mendili, birlikte kullandığınız ve anısı olan hemen her şeyi kutuya yerleştirin, güzelce kapatıp üzerine yine birlikte çektirdiğiniz bir resminizi yapıştırıp verin. Oldukça kişisel ama çok anlamlı bir hediye olacak bu. (Henüz bu birikime sahip değilseniz bile aklınızda tutun ve gelecek sene kullanmak üzere malzeme biriktirmeye başlayın).

  Fikir 8:

  “Tepeden Tırnağa Aşığım Sana” cümlesini gerçeğe dönüştürmeye ne dersiniz? Öncelikle bu cümleyi güzel bir kağıda veya karta yazıp hediye kutunuzun üzerine yapıştırın. Kutunun içine gelince; işte esas eğlence burada. ‘Tepeden tırnağa’ deyimini simgeleyecek pek çok şeyi koyabilirsiniz kutuya, maksat sevgilinizi vücudunuzun her parçasıyla sevdiğinizi temsil edecek eşyalar olması. Sevgilinizin cinsiyetini bilemediğimiz için rasgele söylemek gerekirse, güzel bir bere, diş fırçası, dudak yumuşatıcısı, göz rimeli, resimli vücut dövmeleri, eldiven, çorap, sevimli iç çamaşırlar vs vs.. Dilediğiniz kadar büyütebilirsiniz listeyi, komik ve anısı olan şeyler de ekleyebilirsiniz. Burada önemli olan, ona duyduğunuz aşkınız. Bundan çok etkileneceğine ve bunları her kullandığında sadece sizi düşüneceğine emin olabilirsiniz.

  Fikir 9:

  Romantikler buraya. Tanıdığınız, bildiğiniz bir takıcı varsa bu öneri tam size göre. Sevgiliniz için özel bir yüzük veya kolye ucu yaptırabilirsiniz (küçük bir şey olacağı için fazla masraf çıkarmayacaktır, ayrıca mutlaka gümüşü tercih edin, altını değil). Tercihiniz yüzükse, önerimiz ikiniz için de yaptırman. Her iki yüzükte de yarım bir kalp olması son derece anlamlı olacak. Yani, “ikimiz bir bütünüz” mesajı Güzel bir yemeğin ardından hediyenizi verin ve çıkan yüzükleri birlikte takın. Çok romantik değil mi? Aynısı kolye ucu için de geçerli. Tabii erkeklerin kolye takabilir olması şartıyla. Özel olarak yaptırma imkanınız yoksa, sade bir yüzük veya kolye ucu alıp arkasına ismini ve aşkınızı anlatan kısa bir cümleyi yazdırabilirsiniz. Bulabilirseniz kapaklı ve içine resim koyulabilen kolye ucu süper olur.

  Fikir 10

  Bu önerimiz ise sevgilinizin hobilerine bağlı. Eğer maç tutkunuysa gidip bir futbol topu alıyorsunuz ve üzerine yaldızlı ve renkli kalemlerle (tuttuğu takımın renklerine dikkat, durduk yerde kavga çıkmasın) onu ne kadar sevdiğinizi anlatan cümleler yazıp kalpler ve çiçeklerle süslüyorsunuz. Aynı şeyi tuttuğu takımın formasıyla da yapabilirsiniz. Üstelik artık pek çok yerde renkli tişört baskısı yapılıyor. Sırtında sizin fotoğrafınız olan bir formayı giymek ve maçları bu formayla izlemek ikinizin de çok hoşuna gidecek. Yok eğer kahve içmeye bayılıyorsa, büyük ve sade bir kupa alın, alırken porselen üzerine baskının nerelerde yapıldığını sorun. Tatmin edici bir cevap aldıysanız, bu kupanın bir yüzüne birlikte çekilmiş veya sadece size ait bir fotoğrafı, diğer yüzüne de onu neden sevdiğinizi belirten birkaç cümleyi bastırın. Bu baskıyı yapan bir yer bulmakta zorlanırsanız, çıkmayan cam boyalarıyla kendiniz de güzel bir kupa yapabilirsiniz. Artık kahve “içmek onun için çok daha anlamlı olacaktır.

  Sevgililer Günü ile ilgili diğer önemli bir detay da nerede geçireceğiniz. Evde başbaşa geçirilen bir gün çok daha keyifli ve romantik olacaktır. Eğer böyle bir şey planlıyorsanız, kalpli (ve lütfen franbuazlı) pastanızı unutmayın, hatta pek çok pastane, pasta üzerine fotoğraf baskısı yapıyor, birlikte olduğunuz bir resminizi pastanızın üzerine bastırmanız süper olur. Ev programı yapanlar yemek için şurayı tıklamadan mutfağa girmesinler.

  Diğer bir öneri de başbaşa geçireceğiniz bu özel günde (ev olması şart değil, parkta veya kafede de olur) Aşk bulmacasını oynamanız. Böylece hem aşkınızı ilan edip hem de eğlenerek çok özel bir Sevgililer Günü geçirebilirsiniz.

  Sanal sevgilileri de unutmadık tabii ki. Uzaktaki sevgililere çiçek, kart, çikolata, hatta öpücük yollamak artık çok kolay.

  varbak.com

 2. #2
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2011
  Uye Numarası
  322
  Mesaj
  2
  Alınan Beğeni
  Verilen bağeni

  Standart

  Bana doğum günümde eşim Oscar Ödülü - Oskar Başarı Heykeli Büyük Boy - Tüm sevdiklerinize yılın enleri Oscar larını verin - BuldumBuldum.com böyle bşey almıştı bu da benden bi öneri olsun
  Konu YukseLL tarafından (23.01.13 Saat 16:11 ) değiştirilmiştir.

 3. #3
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jan 2013
  Uye Numarası
  578
  Mesaj
  1
  Alınan Beğeni
  Verilen bağeni

  Standart

  hem ucuz hem kaliteli olmalı sevgililer günü hediyesi yoksa bir önemi olmaz
  Konu YukseLL tarafından (23.01.13 Saat 16:11 ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jan 2013
  Uye Numarası
  583
  Mesaj
  1
  Alınan Beğeni
  Verilen bağeni

  Standart

  Bu sene sevgililer günü hediyesi olarak tavsiyeleriniz var mı?

 5. #5
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2013
  Uye Numarası
  662
  Mesaj
  1
  Alınan Beğeni
  Verilen bağeni

  Standart

  SEVGİLİLER İÇİN ROMANTİK ÖNERİLER

  Romantik Gül Yaprakları ve Mum Yolu
  Loş bir ortamda yanan mumların romantik gücü tartışılmaz! Evinizin giriş kapısından
  başlayarak yatak odanıza kadar yere küçük tealight mumlar yerleştirip bir ‘mum
  yolu’ oluşturun. Bu mumların yanlarına ve yatağa giden yol boyunca gül yaprakları
  dökün ve romantizmi tamamlayın. Eşiniz yatağınızın kenarındaki son muma ulaştığında
  yatakta gül yaprakları içerisinde kendisini orada bekliyor olursanız amacınıza
  ulaşmayı garantilemiş olursunuz.

  Fotoğraf Albümü Süprizi
  Birlikte çekildiğiniz en sevdiğiniz fotoğrafları toplayın ve bir albüm yapın. Güzel
  kırmızı bir kutunun içine gül yapraklarıyla doldurup albümü de içine
  yerleştirdikten sonra kutuyu kapatıp bağlayın. En güzel anlarınızdan oluşan güzel
  bir albüm ince düşünülmüş güzel bir sürpriz olabilir.

  Mum Işığında Romantik bir Yemek
  Belki biraz klasik gibi görünebilir ama hala en romantik alternatiflerden biri gül yapraklarıyla süslü bir masada mum ışığında bir akşam yemeği olduğunu hepimiz kabul
  ederiz. İster bir restoranda olsun, isterseniz en sevdiğiniz yemeklerden oluşan bir
  mönü eşliğinde evde olsun; hafif bir müzik ile hazırlanmış, mum ve gül yapraklarıyla süslü romantik bu masada gecenin keyfini çıkarma fikrine kolay kolay
  kimse hayır diyemez.

  Aşkınıza Hediye Kutusu
  İstediğiniz boyda bir ayakkabı kutusu edinin ve üzerini resim, yazı, fotoğraf,
  çiçek, vs. ile süsleyin. İçine de gül yapraklarıyla karışık en sevdiği şekerlerden
  veya çikolatalardan doldurun. Bir de ‘sen bunlardan çok daha tatlısın’ yazılı bir
  kart eklemeyi unutmayın.

  Aşkınızı Anons Ettirebilirsiniz
  O gün birlikte bir mağazaya alışverişe gidin, sonra birden ortadan yok olun ve onu
  ne kadar çok sevdiğinizi mağazada mikrofonlar aracılığıyla anons edin. Elbette tüm
  bunları mağaza yetkilileriyle önceden organize etmeyi unutmayın.

  Aşk Balonuyla Süpriz
  Ona aldığınız hediyenin ucuna üzerinde 'seni seviyorum' yazan kocaman bir balon
  bağlayıp yatak odasında yatağın üzerine koyabilirsiniz. Yerleri de gül yapraklarıyla süsleyip gül yaprağı yoluyla yatakodasına kadar gelmesini
  sağlayabilirsiniz.

  Romantizm Dolu Özel Bir Gece
  Uzun zamandır onunla başbaşa kalamadığınızı mı düşünüyorsunuz? O halde şık bir
  otelde bir oda ayırtın ve odayı küçük mumlar ve gül yapraklarıyla süsleyin. Daha
  sonra hazırladığınız mekanda bu özel günün başbaşa tadını çıkarın. Gül Yaprağı almak için tıklayabilirsiniz; Gül Yaprakları

  Şiir Takviminiz
  Kocaman bir takvim hazırlamaya ne dersiniz? Büyük bir kartonun üzerine tüm ayları
  ve günleri sıralayın. Her gün için bir sevgi sözü yazın ve üzerini minik kağıtlarla
  kapatın. Büyük kırmızı bir kutunun içini gül yapraklarıyla süsleyip içine
  hediyenizi yerleştirebilirsiniz. Kutunun kapağını da kapatıp sevgilinize
  sunabilirsiniz

  Eski Fotoğraflarla Nostalji Yaşatın
  Onu eski zamanlara geri götürmek ve gülümsetmek istiyorsanız, kenarda köşede
  unutulmuş mutlu bir çocukluk fotoğrafını büyüttürüp çerçeveletin gül yaprağı
  dolu bir kutuda kensinine hediye edin.

  Evde Piknik Nasıl Olur?
  Bahar aylarında yemyeşil kırlarda piknik yapmak çok güzel olabilir. Ama bu mevsimde
  de imkansız değil. Salonunuzda kocaman bir alan açın ve yere bir piknik sofrası
  kurun. Kokulu mumlar, loş bir ışık, renkli gül yaprakları dolu mekan ve
  romantik bir müzik ortamı daha da farklılaştıracaktır.

  Sevgilinize Özel Aşk Şarkısı
  Müzikle aranız iyiyse, ona aşkınızı anlatan bir şarkı yapmaya ne dersiniz?
  Tabii şarkıyı da kendiniz söylemek kaydıyla.

  Sade ve Romantik de Olabilir
  İster çalıştığı işyerine, isterseniz eve; ona 'Seni seviyorum' notuyla
  göndereceğiniz bir kutunun içinde bolca beyaz gül yaprağının arasında
  tek bir kırmızı gül kalbini ısıtacaktır.

  Sevgilinize Özel Gösteri
  Artık havai fişekler çok uygun fiyata bulunabiliyor, onun için bir havai fişek
  gösterisi hazırlayabilirsiniz.

  Gazeteye Aşk İlanı
  Her Sevgililer Günü'nde gazetelerde aşk ilanları yayınlanıyor. Siz de gazeteye bir
  ilan vererek, ona olan aşkınızı herkese duyurabilirsiniz.

  Aşk Pastası
  Sevgililer Günü'ne özel bir pasta yapabilirsiniz. Kırmızı gıda boyası kullanarak
  kalp şeklinde bir pasta yapın ve üzerine krem şantı ile 'seni seviyorum' yazın.
  Masayı gül yapraklarıyla süsleyip sevgilinize süpriz yapın.

  Sevgilinize Özel Romantik Bir Şiir
  Eğer gerçekten romantizm rüzgarları estirmek istiyorsanız, sevdiğiniz için bir şiir
  yazmayı deneyebilirsiniz. Kırmızı bir kağıda dökeceğiniz satırlardan oluşan şiiri
  gül yaprağı dolu küçük bir kalp kutuda hediye edebilirsiniz.

  Arabasını Süsleyebilirsiniz
  Arabasına çiçekler, çikolatalar, gül yaprakları ve aşk sözcüklerinin bulunduğu
  minik notlar yerleştirin. Sonra da bir bahane uydurup onu arabaya gönderin.

  Küçük ve Dinlendirici Bir Tatil
  Eve dev bir dünya haritası alın ve en sevdiği ülkeleri kalplerle işaretleyin. Bir
  kalbin içine de 'çekmeceye bak' ya da benzeri bir not yazın. Çekmeceye de o ülkeye
  gitmek için iki tane uçak bileti koyun.

  Yatakta Kahvaltı Herzaman İşe Yarar
  Belki diğer günlerde de bunu yapıyorsunuz, ama çiçekler, aşk sözlerinin bulunduğu
  minik kartlar ve küçük bir hediye eşliğinde bu özel günde yapılacak kahvaltı da
  özel olacaktır.

  Minik Bir Arkadaş Çok Sevimli Olur
  Eğer uzun zamandır kedi, köpek, kuş veya balık sahibi olmak istiyorsa, neden
  Sevgililer Günü'nde olmasın?

  Artık sizde söyleyebilirsiniz: "Gül Döktüm Yollarına"
  Eğer bir restoranda yer ayırttıysanız, kapının girişinden masanıza kadar olan yola
  önceden gül döktürün ve gül yaprakları arasında ona masaya kadar eşlik edin.

  Aşkınızı Gökyüzüne Yazabilirsiniz
  İmkanınız varsa küçük bir uçak kiralayın ve kuyruğuna aşkınızı anlatan bir bez afiş
  asın. Ve uçak üzerinizden geçerken binlerce gül yaprağı dökülmesini sağlayın.

  ALINTI:
  Gül Yaprakları - Gül Yaprakları - YAPRAK BAHÇESİ - GÜL YAPRAKLARI

Benzer Konular

 1. Anneler Günü Hediye Önerileri
  BAHAR Tarafından Anne, Baba, Çocuklar Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 09.05.15, 02:56
 2. 14 Şubat Sevgililer Günü Saçları
  BAHAR Tarafından Saç Bakımı ve Ürünleri Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 30.01.15, 19:19
 3. Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyesi Önerileri
  BAHAR Tarafından Astroloji ve Fal Dünyası Foruma
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 25.07.11, 12:05
 4. Babalar Günü için Hediye Fikirleri
  ZEYNEP Tarafından Anne, Baba, Çocuklar Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 15.06.11, 09:25
 5. 14 Şubat Sevgililer Günü Mesajları
  BAHAR Tarafından Özlü Felsefi Sözler Foruma
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 14.02.11, 14:41

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •